In perioada 11 – 17 August 2019 Taero Sport Club a participat la evenimentul “Taekwondo Summer Camp” organizat de Hanguk Sport Club, cantonament de traditie, ce a ajuns anul acesta la a 8-a editie.

Timp de 7 zile n-am antrenat, am lucrat, am invatat dar ne-am si distrat alaturi de colegii si prietenii nostri de la Hanguk Sport Club, Jaguar Academy si Clubul Sportiv Keumgang.

Invitat de seama la eveniment a fost Marele Maestru Kang Jong Kil care, asa cum ne-am obisnut, ne-a impartasit lucruri noi legate de antrenamentul de Taekwondo si metodologia de predare a acestei arte martiale.

Pe langa antrenamentul specific de Taekwondo (tehnica, tactica, viteza, rezistenta, etc), sportivii au beneficiat de lectii zilnice de inot, jocuri sportive de echipa (fotbal), activitati distractiv-recreative si de indemanare (Parc Aventura, catarare, tubing, dans, intreceri, etc.)

Clubul nostru a participat cu 4 sportivi cu varsta cuprinsa intre 8 si 10 ani. Acestia sunt la a doua aventura de acest gen, participand si la cantonamentul precedent, dovada ca evenimentul le place. Sportivii au facut o figura frumoasa si suntem mandri de ei. Felicitari!!!

De asemenea, anul acesta a fost o premiera faptul ca organizatorul, Hanguk Sport Club, cu sprijinul clubului nostru, a obtinut o sponsorizare din parte magazinului Dechatlon Pallady din Bucuresti, constand in articole sportive pentru cluburile participante la cantonament. Multumim Dechatlon Pallady pentru sprijin! 

Felicitam toti participantii si asteptam cu nerabdare editiile urmatoare!

Povestea in imagini o gasiti la sectiune media.   

Lasă un răspuns