Dorinta si scopul oricarui sportiv este sa fie „Best of the best”. Pe 19 Mai a.c. am fost invitati sa participam la un seminar special unde am fost inspirati spre a fi „best of the best”. Evenimentul organizat de Hanguk Sport Club si promovat de Asociatia Romana de Taekwondo a fost sustinut de 2 invitati deosebiti: marele maestru Simon Rhee (7 Dan Taekwondo si 4 Dan Hapkido) si actorul Dan Southworth.

GM Simon Rhee este actor, artist martial, cascador, coordonator si coregraf pentru scenele de lupta din foarte multe filme de actiune, show-uri de televiziune si reclame. De asemena, domnia sa este instructor pentru multe celebritati de la Hollywood si a sustinut foarte multe seminarii in toata lumea pentru antrenorii de arte martiale si pentru cascadori.

Dan Soutworth este actor, artist martial, cascador si binecunoscutul Quantum Ranger din seria Power Rangers Time Force.

Sportivii participanti au fost foarte incantati sa primeasca pe langa lectia de taekwondo si cateva indrumari referitoare la pregatirea artistilor de arte martiale din filme, a cascadorilor precum si cateva sfaturi de viata.

Din partea clubului nostru au participat urmatorii sportivi: Victor (1 Poom), Razvan (3 Geup), Iustin (5 Geup), Bogdan (5 Geup), David (7 Geup) si Andrei (8 Geup).

Multumim inca o data organizatorului pentru invitatie si felicitari tuturor participantilor!

Povestea in imagini o gasiti la sectiunea media.

Never give up training to be best of the best!

Lasă un răspuns