Dragi prieteni, in perioada 12 -13 aprilie clubul nostru a efectuat o deplasare in frumosul oras de pe malul Dunarii, Galati, unde s-a desfasurat a 3-a editie a competitie Danube Open, eveniment la care au participat 13 cluburi din tara si din Rep. Moldova, insumand aproape 300 de participanti de toate varstele.

Lotul nostru a fost format din 3 sportivi, un instructor si un arbitru. Concursul a avut 2 probe, Kyorugi (lupta) si Speed Kicks (lovituri viteza). Sportivii au avut o evolutie buna, toti intorcandu-se acasa medaliati.

  • Victor-categoria cadeti: medalie de aur la lupta si bronz la lovituri viteza;

  • Claudiu-categoria cadeti: medalie de bronz atat la lupta cat si la lovituri viteza;

  • David-categoria copii: medalie de bronz la lovituri viteza.

Am plecat cu amintiri placute de la Galati pe langa rezultatele competitionale obtinute de lotul nostru. Sportivii s-au bucurat de cateva din frumusetile orasului vizitand Complexul Muzeal de Stiintele Naturii si Planetariumul.

Organizare evenimentului a fost una deosebita. Multumim pe acesta cale clubului Black Tiger din Galati (organizatorul) care a facut tot posibilul sa fie o competitie de calitate internationala si a reusit din plin dupa parerea noastra. Vom veni cu siguranta si la editiile urmatoare!

Felicitari sportivilor pentru rezultatele obtinute si, nu uitati: never give up!

Povestea in imagini o gasiti la sectiunea media.

Lasă un răspuns