In perioada 26-27 Mai 2018 Taero Sport Club a participat la a 9-a editie a Seminarului de taekwondo organizat de Hanguk Sport Club in Bucuresti. Evenimentul a fost coordonat  asa cum ne-am obisnuit de Marele Maestru Kang Jong Kill, alaturi de domnia sa fiind prezent si maestrul Wedrich Maxim (Germania). Pe perioada seminarului sportivii au invatat lucuri noi cu privire la ultimele cerinte la proba de Kyorugi si, mai mult de atat, s-au antrenat impreuna cu atleti de la alte cluburi, la eveniment participand peste 100 de practicanti. Echipa noastra a fost formata din sportivii David Gherghina, Vlad Balanel si Victor Balanel impreuna cu cei doi intructori, Lavinia si Claudiu Villa. La eveniment au fost prezenti si colegi antrenori din tara precum si presedintele Asosciatiei Romane de Taekwondo. Multumim tuturor! Povestea in imagini o gasiti la sectiunea media.

Lasă un răspuns