In perioada 11-12 noiembrie 2017 s-a desfasurat la Bucuresti a 8-a editie a Seminarului tehnic de Taekwondo organizat de Hanguk Sport Club si sustinut de Marele Maestru Kang Jong Kil. Impreuna cu domnia sa a venit sa ne impartaseasca din cunostintele si experinta in Taekwondo si nu numai Maestrul Lee Seungjae. Clubul nostru a participat cu 7 sportivi. Acestia au lucrat cu placere si au invatat lucruri noi. De asemenea au avut ocazia sa socializeze si sa faca schimb de experienta si impresii cu alti sportivi prezenti la eveniment.

Dupa 2 zile de lucru, un total de 3 antrenamente de aproximativ 4 ore fiecare, am plecat mai bogati spiritual si mai puternici fizic si cu gandul de a reveni cu placere la evenimentele viitoare.

Detalii foto gasiti la sectiunea Media precum si pe Facebook, pe pagina oficiala a clubului.

-never give up!-

Lasă un răspuns