In perioada 21-27 august 2017 am avut onoarea sa participam la Hanguk Summer Camp, Cantonament de Taekwondo ce s-a desfasurat in Complexul Cheile Gradistei –Fundata.

Evenimentul  organizat de Master Radu Simen a reunit peste 100 de participanti, sportivi si cadre tehnice.

Invitati de seama au fost prezenti si ne-au impartasit din experienta lor deosebita, predand la cursuri, Grand Master KANG Jong Kil, Master LEE Seungjae, Master LANGE Sophia si Master LEE. Alaturi de ei ne-am bucurat sa lucram alaturi de colegii si prietenii nostri – Master Radu Simen, Master Ioan Tiurean, Master Radu Rolea, Master Eugen Bense, Master Ionela Manea, Master Lorin Rotaru, Master Dragos Oltean, Master Alecsandra Matei.

Cantonamentul a fost structurat pe trei activitati sportive zilnice obligatorii: antrenamentul de dimineata – coordonare, cardio si jocuri (ora 7)-circa 60 de minute, antrenamentul de Taekwondo (ora 12)-circa 120 de minute si antrenamentul de recuperare – innot (ora 17), doua grupe de elevi – aproximativ 60 minute/grupa. Printre aceste activitati principale s-au strecurat si momente de distractie precum parcurgerea de trasee tip aventura parc, teatru sau pur si simplu socializare.

Clubul nostru a participat cu 2 sportivi (Victor Alexandru Balanel si Claudiu Iulian Mihalache) si 2 cadre tehnice.

Asa cum era de asteptat am invatat lucruri noi, atat pe partea de Taekwondo dar si din celelalte activitati: cum ar fi sa invigem frica de apa, frica de inaltime. De asemena  am cunoscut oameni noi si am legat prietenii.

A fost o experienta frumoasa, deosebita, si desi a fost uneori greu, copiii au fost incantati si au raspuns pozitiv la toate activitatile.

In incheiere tinem sa multumim in primul rand organizatorului pentru ocazia creata, lui GM Kang pentru ca ne-a onorat cu prezenta si mai ales cu invataturile domniei sale, precum si tuturor participantilor, tehnicieni si sportivi pentru experienta impartasita.

Descrierea in fotografii o gasiti la sectiunea media precum si pe facebook, pe pagina oficiala a clubului!

 

-never give up!-

Lasă un răspuns