„În fiecare bloc de marmură se află o statuie și e treaba sculptorului să o descopere” (Michelangelo)

Asociatia Taero Sport Club are ca scop descoperirea, indrumarea si pregatirea persoanelor care doresc o dezvoltare fizica si psihica sanatoasa si armonioasa si/sau performata si mare performanta in sport si/sau o cariera militara, administrativa sau didactica pe aceasta directie si nu numai, toate prin Taekwondo.

Ne adresam in primul rand copiilor cu varsta cuprinsa intre 6 si 12 ani, dar suntem deschisi si pentru persoanele care nu se incadreaza in acest interval. („Vârsta nu e cea pe care o ai, ci aceea pe care o simţi.” — Gabriel Garcia Marquez)

Chiar daca asociatia noastra este tanara, nascuta in anul 2016, din dorinta de a preda cursuri sportive ALTFEL, avem in spate o experienta in domeniul, de peste 15 ani. Cunostintele acumulate dorim sa le impartasim intr-un mod deosebit, diferit de instruirea clasica, cu accent pe dezvoltarea personala a individului prin educatie fizica si sport, in cazul nostru, prin Taekwondo.

Lasă un răspuns